Aktuality

Ředitelské volno

Ředitel školy vyhlašuje (v souladu s s § 24 zákona č. 561/2004 Sb.) dny 30. a 31. října volnými dny pro všechny žáky školy. Platí i pro žáky na odloučených pracovištích.

Závěrečné zkoušky v náhradním termínu a opravné závěrečné zkoušky

Termíny jsou stanoveny ředitelem školy (dle §5 odst. 1 Vyhl. 47/2005 Sb. v platném znění) na září a prosinec 2014 ve dnech:

  1. termín zkoušek: 1.12. – písemná, 2. a 3.12. – praktická, 4.12. – ústní

Naši žáci opět úspěšní v soutěži odborných dovedností

V celostátní soutěži v Českých Budějovicích, která se každoročně koná při příležitosti výstavy „Vzdělání a řemeslo“ a je zaměřena na porovnání odborných dovedností žáků studujících v elektro oborech opět zabodovali naši žáci. Tentokrát Martin Šedivý (třída MET3, obor mechanik elektrotechník) a Radek Malý (třída AEE3, obor elektrikář), kteří svým výkonem úspěšně reprezentovali naši školu. Martin Šedivý obsadil vítězné první místo v soutěži „Slaboproudá elektronika“ a Radek Malý se umístil na 2. místě v soutěži „Zapojení a ovládání točivých strojů“.

Blahopřejeme k vítězství v celostátní konkurenci a dík patří nejen žákům, ale i jejich pedagogům, kteří se nemalou měrou na tomto úspěchu podílejí.

Fotogalerie

Náš úspěch v krajském kole Středočeské In-line brusle 2014

Po úspěchu v okresním kole Středočeské In-line brusle 2014 se žáci Roman Jabůrek (třída MVI 2) a Křešimír Schildhabel (třída PO 2) vydali do Benátek nad Jizerou, aby tam reprezentovali naši školu v krajském kole této soutěže. Závod se jel na speciálním klopeném oválu pro rychlostní in-line bruslení a sestával ze dvou jízd – „maratónu“ na 1500 metrů a sprintu na 333 metrů.

V delším závodě se ihned po startu dostal do vedení Roman Jabůrek, kterého teprve v závěru předposledního kola předjel reprezentant SOŠ a SOU Hlinky. Roman ovšem zabojoval a dotáhl se na něj, ale měl smůlu, neboť jeho soupeř upadl a následoval pád i našeho závodníka. I v této situaci se ale ukázala Romanova touha vítězit, a i přes toto zdržení dojel na 3. místě.

I ve sprintu na 333 metrů se Roman Jabůrek ihned po startu dostal do vedení a teprve na cílové čáře jej předstihl reprezentant Gymnázia Čelákovice. To Romana bohužel připravilo o celkové vítězství, ale i tak obsadil krásné 2. místo, navíc se stejným počtem bodů jako vítěz. Zapomenout nesmíme ani na našeho druhého zástupce Křešimíra Schildhabela, který i přes problémy se zapůjčenými bruslemi skončil na výborném pátém místě.

Poděkování patří oběma našim žákům zejména za jejich bojovnost a nasazení, s jakým reprezentovali naši školu.

Fotogalerie

Dálkové studium

Od 6.10.2014 došlo ke změně rozvrhu konzultací dálkového studia.

Aktuální rozvrh hodin konzultací dálkového studia

Naši žáci na výcviku jednotek PO a letecké služby Policie ČR

Ve středu 17. 9. 2014 se žáci 3. ročníku oboru Požární ochrana zúčastnili součinnostního výcviku jednotek PO a letecké služby Policie ČR. Výcvik jednotek PO zaměřený na hašení požárů pomocí vrtulníku letecké služby Policie ČR s bambi vakem v podvěsu proběhl na letišti Aeroklubu Kladno Velká Dobrá. Cvičení se zúčastnilo celkem čtrnáct jednotek požární ochrany z kladenského okresu a naši žáci využili jedinečnou příležitost vidět na vlastní oči způsob plnění bambi vaku, navigaci posádky vrtulníku na místo hašení a shoz pomocí radiostanic. Kromě bambi vaku, který byl plněn od CAS pomocí 2 x B proudů a speciálních proudnic, se v praxi seznámili i s mobilními velkokapacitními zásobníky vody o objemu 7 a 35 m3.

Zajímavé bylo i shledání našich současných žáků s těmi bývalými, kteří se na cvičení podíleli již jako členové zúčastněných jednotek PO.

Fotogalerie

Setkání s žáky budoucích 1. ročníků a jejich blízkými

Konečně jsme se dočkali. V sobotu 14. 6. 2014 jsme měli možnost seznámit se s žáky budoucích 1. ročníků a jejich nejbližšími. Vzhledem k tomu, že jsme podobnou akci pořádali poprvé, báli jsme se, zda vůbec někdo přijde. Nakonec se objevili nejen žáci a jejich rodiče, ale i babičky a dědečkové, sourozenci malí i velcí, ba i několik jejich čtyřnohých přátel. Měli tak možnost poznat se s budoucími učiteli, mistry odborného výcviku, vedením školy i našimi dalšími spolupracovníky. Setkání proběhlo ve venkovních prostorách Domova mládeže Sítná (GDM) a vypadá to, že i přes nepřízeň počasí jsme si ho všichni užili.

Seznámili jsme se, smáli jsme se, jezdili jsme na čtyřkolkách, přetahovali se lanem, opékali buřty, pokládali a zodpovídali zvídavé otázky, pili malinovku, ochutnávali výrobky školní kuchyně, hledali ztracené sourozence a zaběhnuté psy a jen tak mimochodem v průběhu celého dne soutěžili. Budoucí třídy museli prokázat nejen znalosti a šikovnost, ale i schopnost spolupracovat. Napovídali nejen rodiče, ale i někteří neukáznění třídní učitelé. Vlastně vůbec nebylo důležité, kdo nakonec vyhraje, ale vítězové by se jistě urazili, kdybychom se o nich nezmínili. Takže - nejúspěšnější a nejvšestrannější byli nakonec automechanici z budoucí třídy MMV 1.

A co nejvíce potěšilo nás? Že v průběhu setkání bylo na zúčastněných vidět, že nelitují času, který našemu setkání věnovali. Jsme rádi, že jste využili možnost poznat naši školu z jiné stránky. Jsme rádi, že víme, komu budeme v nadcházejících letech pomáhat získat kvalitní vzdělání, dozrát, srovnat si to v hlavě a připravit se na cestu životem.

Děkujeme, že jste přišli. (A pokud ne a litujete, tak se alespoň podívejte.)

Fotogalerie

Triatlon 2014

Dne 20. 6. 2014 se uskutečnila tradiční sportovní soutěž Triatlon Lidice, organizovaná naší školou k uctění památky lidických obětí 2. světové války.

Mezi 24 závodníky byli i dva žáci z naší družební školy ze slovenského Kežmaroku.

Sportovní akce byla zahájena proslovem a položením kytice u Památníku dětských obětí války. Poté se závodníci a pedagogové odebrali na místo konání závodu a následovaly sportovní disciplíny v pořadí plavání, jízda na kole a běh.

Počasí se postaralo o to, že závod byl velmi náročný, nicméně účastníci se nezalekli a bojovali až do poslední chvíle. Časem 16,49 min. nakonec zvítězil Martin Antoš ze třídy MED 3, na druhém místě skončil Filip Bendák ze třídy PO1 s časem 17,14 min. a na bronzový stupínek si stoupl Roman Jabůrek ze třídy ISM 2 s časem 18,13 min. Nejen oni, ale i ostatní účastníci závodu obdrželi za svůj výkon, vůli a dodržování zásad fair play zajímavé ceny, mezi nimiž byly i tablety, pevné disky, míče či sportovní brašny.

Poděkování patří všem pedagogům a žákům, kteří se podíleli na organizačním zabezpečení sportovní akce, gratulace nejen vítězům, ale všem závodníkům, kteří se nezalekli ani zimy, ani náročnosti závodu.

Fotogalerie

Nejlepší v okrese, nejlepší v kraji, pátí v republice – naši hokejbalisté

Vyhráli okresní kolo, vyhráli krajské kolo a 29. května odjeli pod vedením Mgr. Hynka Mrázka na pražskou Palmovku, aby se zúčastnili celostátního finále turnaje Hokejbal proti drogám. Naše mužstvo ve složení Karel Šmíd, Martin Kehar (oba z třídy MMV2), KrešimirSchildhábel (PO1), Patrik Šmíd (SPT3), Lukáš Hulcr (MED3), Martin Seidl (I3), Roman Jabůrek (ISM2), David Kohout (MMV3) a Jan Švagr (DPT1) se probojovalo mezi nejlepší hokejbalisty středních škol z ČR.

Ani zde nezklamali a v závěrečném hodnocení měli na svém kontě dvě výhry, dvě remízy (s prohrou na nájezdy) a jednu jedinou prohru.

Poněkud nelogické počítání zápasů nás sice zařadilo až na páté místo, ale i to je pro nás velkým vítězstvím. Prohráli jsme jen s týmem Pardubic, a to pouze nejtěsnějším možným poměrem – 0:1. A jaké byly ostatní výsledky?Ústí nad Labem jsme porazili 3:1 a s Prahou a Mostem remizovali 2:2, resp. 1:1. V závěrečném boji o páté místo jsme jasným způsobem deklasovali Hradec Králové 8:2.

Děkujeme nejen všem naším hokejbalistům, ale i jejich trenérovi, manažerovi a řidiči v jedné osobě – Mgr. Hynku Mrázkovi – za vzornou reprezentaci školy na všech třech turnajích.

Fotogalerie

Finále soutěže odborných dovedností „Učeň instalatér 2014“

Finálové klání soutěže se již tradičně v rámci stavebních veletrhů na výstavišti v Brně ve dnech 23. a 24. dubna 2014. Organizátorem je Cech topenářů a instalatérů ČR ve spolupráci se Střední školou polytechnickou Brno, Jílová 36g. Soutěže se účastnily vítězové krajských kol z celé České republiky a Prahy.

Úkolem soutěžících byla montáž závěsného WC a osazení tlačítek, montáž umyvadla včetně stojánkové baterie a dopojení na odpad a vodu, ohýbání a svařování ocelových trubek, ohýbání a pájení Cu potrubí a fitinek a svařování plastů. Následovalo spojení těchto tří druhů materiálu dohromady a provedení tlakové zkoušky těsnosti.

Část soutěže byla věnována i vědomostním otázkám z BOZP a odbornosti oboru.

Slavnostní vyhodnocení proběhlo v areálů Brněnských veletrhů.

Z celkového počtu 850 žáků oboru instalatér postoupilo do závěrečného finále 28 žáků. Žák Vaněk obsadil 20. místo a žák Holeček 25. místo. V jednotlivé disciplíně svařování plastů se žák Vaněk umístil na 5 místě, od třetího místa ho dělil jeden bod.

Vítěz krajského kola SOČ je z naší školy

Dne 29. 4. 2014 se konalo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. Naši školu reprezentovali Martin Šedivý a Ondřej Gaži (třída MET2) s projektem digitálních hodin se školním zvoněním a Tomáš Ryba (třída AEE2) s projektem přístrojové desky pro simulátor jízdy.

Z celkem 73 přihlášených prací v kategorii elektronika a telekomunikace porotu nejvíce zaujal projekt Tomáše Ryby. Jeho práci ocenili 1. místem a doporučili postup do republikového kola, které se bude konat ve dnech 13. – 16. 6. 2014 v Plzni. Žáci Martin Šedivý a Ondřej Gaži obsadili pěkné 3. místo.

Blahopřejeme a za příkladnou reprezentaci školy děkujeme nejen soutěžícím, ale i učitelům, kteří je podporovali a pomáhali jim s přípravou. Tomáši Rybovi držíme palce, aby v silné konkurenci celostátního klání obstál co nejlépe.

Fotogalerie

Soutěž odborných dovedností „Učeň instalatér 2014“

V letošním školním roce se konal již 17. ročník soutěže odborných dovedností v oboru instalatér. Vzhledem k zavedení nového systému průběhu a hodnocení soutěže se krajská kola Středočeského kraje, Jihočeského kraje a Kraje Vysočina konala společně ve Střední škole stavební Jihlava dne 4. března 2014. Naši školu reprezentovali žáci 3.ročníku Tomáš Holeček a Michal Vaněk. I přes nový, neznámý systém průběhu a hodnocení soutěže, se našim žákům podařilo vybojovat 1.místo v rámci Středočeského kraje a tím i postup do celostátního kola, které se uskuteční v měsíci dubnu v Brně v rámci stavebních veletrhů. Za výsledek patří poděkování žákům i pedagogickým pracovníkům, kteří se podíleli na přípravě.

Fotogalerie

Soutěž odborných dovedností „Karosář junior 2014“

Krajské kolo soutěže odborných dovedností v oboru karosář se v letošním roce konalo ve Středním odborném učilišti strojírenském, Škoda auto a.s. v Mladé Boleslavi dne 20.3.2014. Součástí soutěže byl test na PC, poznávací část a praktický úkol. Naši školu reprezentoval žák 3.ročníku Josef Kloc. V silné konkurenci obsadil náš žák výborné 2.místo. Za přípravu a umístění patří poděkování žákovi i pedagogickém doprovodu.

Zahájena výuka v nových dílnách

Dne 27. 3. 2014 byl slavnostně ukončen projekt „Modernizace dílen odborného výcviku SOŠ a SOU, Kladno, Dubská“, který byl realizován za finanční podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj a zřizovatele školy – Středočeského kraje.

Za účasti náměstka hejtmana Středočeského kraje a 1. náměstka primátora města Kladna Bc. Zdeňka Syblíka, vedoucího Odboru školství, mládeže a sportu SK PaedDr. Pavla Schneidera, ředitele Úřadu regionální rady Ing. Václava Chytila a dalších významných hostů bylo slavnostně otevřeno šest elektrodílen, dvě autodílny a jedna elektrolaboratoř. Nejmodernější technika, kterou jsou dílny pro výuku studijních i učebních oborů vybaveny, zaručuje, že se škola stane i hrou a zábavou.

Napsali o nás:

Fotogalerie

Maturitní ples

Dne 7.2.2014 se v Kulturním domě Kladno konal maturitní ples tříd MID4, PT2, SPT4 a TME4. Na jeho přípravě a organizaci se kromě žáků zmíněných tříd podíleli také třídní učitelé závěrečných ročníků Mgr. Lenka Dvořáková, Mgr. Eva Plačková, Ing. Miroslav Elgr a Ing. Jiří Šťastný. Ples měl bohatý kulturní program, vystoupily tři taneční skupiny různých žánrů, skupina historického šermu a publikem nadšeně přijatí žáci třídy SPT4, kteří předvedli v originálním pojetí nástup hasičů k akci v rámci půlnočního překvapení. K tanci a poslechu zahrála skupina All Right Band. Poděkování za finanční a organizační podporu patří vedení školy SOŠ a SOU Kladno, Dubská a Statutárnímu městu Kladno, jehož primátor Ing. Dan Jiránek se plesu osobně zúčastnil. Žáci, rodiče, pedagogové i ostatní hosté se, jak pevně doufáme, výborně bavili v průběhu celého večera a odnesli si krásný zážitek z této společenské akce.

Fotogalerie

Ukázka zásahu příslušníků HZS

V rámci dne otevřených dveří na naší škole dne 10. 12. 2013 předvedli příslušníci kladenského hasičského záchranného sboru ukázku vyproštění zaklíněného zraněného řidiče z vozidla po autonehodě.

Všichni přítomní diváci (budoucí žáci a jejich rodiče, ale i žáci a zaměstnanci školy) si při akci hasičů uvědomili, jak velmi je jejich práce náročná. Ukázka všechny přesvědčila, že v případě nehody jsme v rukou opravdových profesionálů. O to víc nás těší, že se zásahu zúčastnili i absolventi naší školy oboru Požární ochrana.

Další dvě vítězství pro naši školu!

V celostátní konkurenci zvítězil žák naší školy Martin Kříž (3. ročník obor elektrikář) v soutěžích pořádaných každoročně při příležitosti výstavy „Vzdělání a řemeslo“ v Českých Budějovicích. Obhájil tak loňské prvenství naší školy a získal dvě první místa v oboru elektrotechniky v soutěžích zapojení točivých strojů a zapojení bytové elektroinstalace.

Svojí vynikající odbornou připraveností se tak připojil k dalším našim žákům, kteří jsou každoročně oceňováni v soutěžích „Učeň instalatér“.

Blahopřejeme k mimořádnému úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Forogalerie