Inteligentní dům - Česko – německý slovník odborného názvosloví

Součástí projektu Comenius – Inteligentní dům, na kterém se podílíme spolu s naší partnerskou školou Andreas – Albert – Schule BBS Frankenthal z Německa (Porýní-Falc), je i vytvoření česko – německého slovníku, jehož obsahem bude odborné názvosloví, které ulehčí dorozumívání českých a německých žáků, kteří na projektu aktivně pracují. Již listopadu letošního školního roku začali studenti vybraných tříd v rámci výuky německého jazyka shromažďovat podklady k jeho tvorbě a v březnu letošního roku úspěšně ukončili práci na jeho první části. Největším problémem se nakonec ukázaly být mezery v ICT znalostech. Studenti měli zpočátku problém pracovat s programem Excel a neuměli využívat všech jeho možností. Časem se ale i v této oblasti zdokonalili a svůj úkol dokončili včas.

Práce na druhé části slovníku již byla méně problematická, a proto jim šla lépe od ruky. V červnu tedy nakonec úspěšně odevzdali i druhou část česko – německého slovníku a již se těší, že v říjnu příštího školního roku, kdy naši školu navštíví studenti z Frankenthalu, jim usnadní práci na projektu.

Slovník