Inteligentní dům - Pobyt německých studentů v Kladně

Ve dnech 28. 10. – 8. 11. 2012 jsme v naší škole přivítali 12 německých studentů z Albert-Andreas-Schule BBS Frankenthal, kteří s námi spolupracují na realizaci projektu Inteligentní dům. Program jejich pobytu byl velmi nabitý. Spolupracovali s našimi studenty při stavbě modelu inteligentního domu, v jazykovém kurzu se učili nejen základní společenské obraty, ale i odborné výrazy, které potřebovali při společné práci. Navštívili některé kladenské a pražské podniky a poznali samozřejmě i nejznámější české kulturní památky – Karlštejn, Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí, Malou Stranu a Petřín. Hluboké dojmy v nich zanechala společná návštěva Památníku Lidice. Večery byly věnovány i zábavě – společně jsme si zahráli bowling i biliard, navštívili jsme diskotéku a asi největší nadšení vyvolala návštěva kladenského aquaparku. Němečtí studenti si chválili i to, že měli díky svým českým protějškům možnost poznat život v České republice. Studenti naší školy se nyní již těší na pobyt v Německu, který se uskuteční v červnu 2013.