Cvičná záchranná akce v Rejdicích

Cílem akce bylo vyzkoušet rychlost a možnosti evakuace osob na lanové dráze. Nácviku se zúčastnili žáci oboru SPT2, pro které je přítomnost na akci tohoto typu přínosem, vzhledem k profilu absolventa.

Dne 1.12.2011 byli žáci instruováni o průběhu akce, jejím významu a současně byla provedena přednáška o technikách horské služby při záchraně lidí. Akce byla řízena velitelem HS a správcem areálu. Horská služba z Liberce, Rokytnice a Harrachova zahájila akci v 10.00 hod. a měřil se čas evakuace. Přítomni byli i reportéři ČT! Pomocí horolezeckých technik byli žáci „zachráněni“ asi 11.30 hod.

Akce byla ukončena a vyhodnocena s teplým čajem a dobrým obědem v teploučku na chatě.Volný čas jsme vyplnili pěší túrou po okolí.

Cestou do Kladna 2.12. jsme se zastavili v Mladé Boleslavi a navštívili muzeum automobilů.

Akce proběhla bez zranění a všem zúčastněným se moc líbila.