Odborná praxe studijních oborů

Odborná praxe slouží jako prostředek k seznámení žáků s provozními pracovišti firem našeho regionu včetně seznámení s organizací práce v provozních podmínkách. Vytvoření podmínek a nutnost realizace odborné praxe vychází z Rámcově vzdělávacích programů a Osnov MŠMT, dále pak ze Školních vzdělávacích programů. Odborné zaměření firem ve kterých budou žáci praxi realizovat, by mělo odpovídat zaměření příslušného studijního oboru.

Praxi si žáci zajišťují sami, ve výjimečných případech tak může učinit škola prostřednictvím pověřeného pracovníka. Odborná praxe je pro žáky povinná.

Odborná praxe je vykonávána na základě podepsané smlouvy mezi SOŠ a SOU, Kladno, Dubská a příslušnou firmou. Výstupem z této praxe je závěrečné hodnocení žáka firmou, ve které praxi prováděl a zprávou žáka o průběhu praxe. Na základě těchto výstupů zajistí pedagog hodnocení, které bude součástí předmětu na praktickém vyučování (studijní čtyřleté obory) nebo předmětem Praxe (Dopravní provoz) .

Číslo oboruNázev oboruČasový rozsah praxeTermín absolvování praxe a délka praxe
26-41-L/01Mechanik elektrotechnik4 týdny2. a 3. ročník studia (vždy 2 týdny) květen-červen
39-08-M/01Požární ochrana4 týdny2. ročník studia (1 týden), 3. ročník (2 týdny), 4. ročník (1 týden)
39-41-L/51Autotronik4 týdny2. a 3. ročník studia (vždy 2 týdny) květen-červen