Aktivní řemeslná škola 3

Naše škola je zapojená do výzvy č. 0222_003 Šablony pro SŠ a VOŠ I Operačního programu Jan Amos Komenský.

Cílem projektu, který jsme nazvali „Aktivní řemeslná škola 3“, je zvýšit kvalitu, inkluzivitu a účinnost systému vzdělávání a odborné přípravy vzdělávání, podpořit získávání klíčových kompetencí žáků a prosazovat rovný přístup ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání a odborné přípravě a jejich úspěšnému ukončení, a to zejména v případě znevýhodněných skupin.

Na naší škole je tento projekt realizován prostřednictvím personálního posílení školy o pozice školního asistenta (úvazek 0,3), školního psychologa (úvazek 0,1), kariérového poradce (úvazek 0,3) a školního speciálního pedagoga (úvazek 0,3). Cíle projektu má být dosaženo i realizací 2 šablon Inovativní vzdělávání žáků v SŠ a 2 šablon Podpora žáků s odlišným mateřským jazykem v SŠ. Zvýšení kvality vzdělávání bude dosaženo i osobnostně sociálním a profesním rozvojem pracovníků školy, kterého bude dosaženo prostřednictvím jejich dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání. K tomuto účelu je plánováno využít 106 šablon.

Realizace projektu probíhá od 1. 9. 2022 do 31. 8. 2025 a naše škola na ni získala 2 582 272 Kč.